Sold
2010 Hyundai Santa Fe Limited 35x
| Stock Number: | 4 |
| VIN Number: | 5nmskdag7ah395124 |
| Mileage: | 90,050 miles |
| Efficiency: | 20 miles city / 26 miles hwy |
| Body Style: | Suv |
| Exterior Color: | SILVER |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | All-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5-L V-6 DOHC 24V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2016 Hyundai Elantra Limited
| Stock Number: | 57 |
| VIN Number: | 5NPDH4AE1GH783659 |
| Mileage: | 86,570 miles |
| Efficiency: | 28 miles city / 38 miles hwy |
| Body Style: | Sedan |
| Exterior Color: | Bright Red |
| Interior Color: | Grey |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 1.8L I4 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2010 Hyundai Santa Fe se 35x
| Stock Number: | 13 |
| VIN Number: | 5nmshdag6ah344776 |
| Mileage: | 84,097 miles |
| Efficiency: | 20 miles city / 26 miles hwy |
| Body Style: | AWD |
| Exterior Color: | Black Sapphire Metallic |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | All-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5-L V-6 DOHC 24V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2007 Ford Focus
| Stock Number: | 21 |
| VIN Number: | 1fahf36n17wt90813 |
| Mileage: | 60,136 miles |
| Efficiency: | 25 - 27 miles city / 35 - 36 miles hwy |
| Body Style: | Wagon |
| Exterior Color: | Gold Dust Metallic |
| Interior Color: | Tan |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 2.0 Liter duratec |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2008 Ford Explorer XLT
| Stock Number: | 41 |
| VIN Number: | 1FMEU73E18UB21713 |
| Mileage: | 142,519 miles |
| Efficiency: | 13 miles city / 19 miles hwy |
| Body Style: | SUV |
| Exterior Color: | Sport Red Metallic |
| Interior Color: | Tan |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 4.0-L V-6 SOHC 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2010 Ford Escape 3.0 liter duratec
| Stock Number: | 18 |
| VIN Number: | 1Fmcuodg6aka03320 |
| Mileage: | 111,889 miles |
| Efficiency: | 20 - 22miles city / 25 miles hwy |
| Body Style: | Suv |
| Exterior Color: | Pearl White |
| Interior Color: | Grey |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 3.0 duratec |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2010 Volkswagen Tiguan Wolfsburg
| Stock Number: | 35 |
| VIN Number: | WVGBV7AX3AW001989 |
| Mileage: | 128,411 miles |
| Efficiency: | 19 miles city / 26 miles hwy |
| Body Style: | All-Wheel Drive |
| Exterior Color: | Bright Red |
| Interior Color: | White |
| Drivetrain: | All-Wheel Drive |
| Engine: | 200 High Power 2-L i4 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2013 Ford Focus SE
| Stock Number: | 30 |
| VIN Number: | 1FADP3F25DL332985 |
| Mileage: | 90,756 miles |
| Efficiency: | 26 miles city / 36 miles hwy |
| Body Style: | Sedan |
| Exterior Color: | Titanium Silver Metallic |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 2.0-L L-4 DOHC 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2002 Honda Accord 2.3 liter lx
| Stock Number: | 16 |
| VIN Number: | JHMCG56402C031247 |
| Mileage: | 113,550 miles |
| Efficiency: | 23 miles city / 30 miles hwy |
| Body Style: | Sedan |
| Exterior Color: | SILVER |
| Interior Color: | Grey |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 2.3-L L-4 SOHC 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2011 Acura MDX SH AWD
| Stock Number: | 20 |
| VIN Number: | 2hnyd2h25bh530871 |
| Mileage: | 145,832 miles |
| Efficiency: | 16 miles city / 21 miles hwy |
| Body Style: | SUV |
| Drivetrain: | All-Wheel Drive |
| Engine: | 3.7-L V-6 SOHC 24V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Contact Impeccable Autos
16191 Round Lake Blvd Nw
Andover, MN 55304
Phone: 612-310-0278
View Map
Print Listing
Recently Viewed Vehicles
2013 Mercedes-Benz E-Class
71,300 miles | Sold
2007 Honda Ridgeline
67,335 miles | $16,395
2006 Ford Freestyle
95,940 miles | $6,395
2017 Infiniti QX80
63,098 miles | Sold
TESTIMONIALS
-
The transaction was simple and the communication was excellent! I’ve owned the car for about a month now and it runs perfectly! I would have no problem purchasing another car from Noah and Impeccable Autos. AAA+++ Steve W - Eagan, MN
-
Noah was super helpful on my purchase of a 2013 Ford Fusion. He even helped with the license plates and a a tricky license plate mount on the front. Thanks Noah! Scott - Blaine, Minnesota
-
We feel very fortunate to have found a mechanically sound & impeccably detailed 2007 Ford Focus Wagon sold through this dealership. Noah was in contact with us minutes (8:30 p.m.) after we messaged him on his website. We arranged a next day appointment to trade our less than desirable vehicle and were not disappointed with his fair price & his effort to give a good used car a second chance. Noah really is providing a niche for those looking for honesty & integrity when buying a used car & we are grateful to work with such an outstanding good & caring man. Marilyn Herbert - Dousman
Copyright © Impeccable Autos
Car Dealer Websites provided by Motorcar Marketing