Sold
2018 Hyundai Sonata se
| Stock Number: | 19 |
| VIN Number: | 5npe24af1jh708305 |
| Mileage: | 40,095 miles |
| Efficiency: | 25 miles city / 36 miles hwy |
| Body Style: | Sedan |
| Exterior Color: | Dark Shadow Grey Clearcoat Metallic |
| Interior Color: | Light Grey |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 2.4-L L-4 DOHC 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2015 Honda CR-V LX
| Stock Number: | 29 |
| VIN Number: | 5j6rm4h36fl128858 |
| Mileage: | 137,862 miles |
| Efficiency: | 26 miles city / 33 miles hwy |
| Body Style: | SUV |
| Exterior Color: | Maroon |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 2.4-L L-4 DOHC 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2010 Mercedes-Benz GL-Class GL450 4MATIC
| Stock Number: | 26 |
| VIN Number: | 4JGBF7BE7AA571825 |
| Mileage: | 91,067 miles |
| Efficiency: | 13 miles city / 17 miles hwy |
| Body Style: | SUV |
| Exterior Color: | Black Sapphire Metallic |
| Interior Color: | Tan |
| Drivetrain: | All-Wheel Drive |
| Engine: | 4.7-L V-8 DOHC 32V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2012 Honda Accord LX-P
| Stock Number: | 38 |
| VIN Number: | 1HGCP2F4XCA173829 |
| Mileage: | 72,661 miles |
| Efficiency: | 23 miles city / 34 miles hwy |
| Body Style: | Sedan Automatic |
| Exterior Color: | Burgundy |
| Interior Color: | Tan |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 2.4-L L-4 DOHC 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2015 Ford Fusion se
| Stock Number: | 22 |
| VIN Number: | 3FA6P0H77FR146305 |
| Mileage: | 56,936 miles |
| Efficiency: | 22 miles city / 31 miles hwy |
| Body Style: | Sedan |
| Exterior Color: | Gold Dust Metallic |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 2.5 liter Naturally aspirated |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2015 Mitsubishi Outlander Sport ES
| Stock Number: | 30 |
| VIN Number: | 4a4ap3aw8fe033806 |
| Mileage: | 79,790 miles |
| Efficiency: | 24 miles city / 30 miles hwy |
| Body Style: | 2WD |
| Exterior Color: | Titanium Silver Metallic |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 2.4-L L-4 DOHC 16V |
| Transmission: | Manual |
Price:
Sold
View Details
Sold
2006 Lexus RX 330 Base
| Stock Number: | 39 |
| VIN Number: | 2T2HA31U36C095179 |
| Mileage: | 124,790 miles |
| Efficiency: | 19 miles city / 25 miles hwy |
| Body Style: | SUV |
| Exterior Color: | Titanium Silver Metallic |
| Interior Color: | Grey |
| Drivetrain: | AWD |
| Engine: | 3.3-L V-6 DOHC 24V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2012 Honda Civic
| Stock Number: | 11 |
| VIN Number: | 19xfb5f5oce003741 |
| Mileage: | 55,104 miles |
| Efficiency: | 29 - 32 miles city / 35 - 39 hwy |
| Body Style: | Sedan 5-speed Automatic |
| Exterior Color: | white |
| Interior Color: | gray |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 1.8 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2007 Honda CR-V EX
| Stock Number: | 24 |
| VIN Number: | JHLRE48547C077675 |
| Mileage: | 114,318 miles |
| Efficiency: | 22 miles city / 28 miles hwy |
| Body Style: | SUV |
| Exterior Color: | Titanium Silver Metallic |
| Interior Color: | Grey |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 2.4-L L-4 DOHC 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2013 Ford Fusion se
| Stock Number: | 43 |
| VIN Number: | 3FA6P0H79DR119913 |
| Mileage: | 105,784 miles |
| Efficiency: | 22 - 23 miles city / 31 - 33 miles hwy |
| Body Style: | Sedam |
| Exterior Color: | Titanium Silver Metallic |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | FWD |
| Engine: | 2.5 liter Duratec |
| Transmission: | 5 Speed Automatic |
Price:
Sold
View Details
Contact Impeccable Autos
16191 Round Lake Blvd Nw
Andover, MN 55304
Phone: 612-310-0278
View Map
Print Listing
Recently Viewed Vehicles
2013 Mercedes-Benz E-Class
71,300 miles | Sold
2007 Honda Ridgeline
67,335 miles | $16,395
2006 Ford Freestyle
95,940 miles | $6,395
2017 Infiniti QX80
63,098 miles | Sold
TESTIMONIALS
-
We feel very fortunate to have found a mechanically sound & impeccably detailed 2007 Ford Focus Wagon sold through this dealership. Noah was in contact with us minutes (8:30 p.m.) after we messaged him on his website. We arranged a next day appointment to trade our less than desirable vehicle and were not disappointed with his fair price & his effort to give a good used car a second chance. Noah really is providing a niche for those looking for honesty & integrity when buying a used car & we are grateful to work with such an outstanding good & caring man. Marilyn Herbert - Dousman
-
The transaction was simple and the communication was excellent! I’ve owned the car for about a month now and it runs perfectly! I would have no problem purchasing another car from Noah and Impeccable Autos. AAA+++ Steve W - Eagan, MN
-
Noah was super helpful on my purchase of a 2013 Ford Fusion. He even helped with the license plates and a a tricky license plate mount on the front. Thanks Noah! Scott - Blaine, Minnesota
Copyright © Impeccable Autos
Car Dealer Websites provided by Motorcar Marketing