Sold
2019 Subaru Crosstrek
| Stock Number: | 27 |
| VIN Number: | JF2GTACC6K8387967 |
| Mileage: | 85,928 miles |
| Efficiency: | 27 miles city / 33 miles hwy |
| Body Style: | Wagon |
| Exterior Color: | Silverstone Metallic |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | AWD |
| Engine: | 2.5 Liter |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2017 Chrysler Pacifica Touring-L Plus
| Stock Number: | 36 |
| VIN Number: | 2C4RC1EG2HR757462 |
| Mileage: | 94,335 miles |
| Efficiency: | 8 miles city / 12 miles hwy |
| Body Style: | Minivan |
| Exterior Color: | Mystic Blue Metallic |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 3.6-L V-6 DOHC 24V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2014 Acura RDX
| VIN Number: | 5J8TB4H53EL022869 |
| Mileage: | 105,536 miles |
| Efficiency: | 19 miles city / 27 miles hwy |
| Body Style: | All-Wheel Drive 6-Speed Automatic |
| Exterior Color: | Platinum Bronze Metallic |
| Interior Color: | Tan |
| Drivetrain: | All-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5-L V-6 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2015 Volkswagen Golf TSI S
| Stock Number: | 39 |
| VIN Number: | 3VW217AU9FM083043 |
| Mileage: | 33,500 miles |
| Efficiency: | 26 miles city / 36 miles hwy |
| Body Style: | 6-Speed Automatic |
| Exterior Color: | Steel Blue Metallic Clearcoat |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 1.8-L L-4 dohc 16v |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2013 Volkswagen Jetta Sportwagen TDI
| Stock Number: | 38 |
| VIN Number: | 3VWPL7AJ0DM665339 |
| Mileage: | 54,348 miles |
| Efficiency: | 29 miles city / 39 miles hwy |
| Body Style: | 2.0-Liter |
| Exterior Color: | Titanium Silver Metallic |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 2.0-L I4 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2014 Acura RDX RDX AWD
| Stock Number: | 17 |
| VIN Number: | 5J8TB4h37El013140 |
| Mileage: | 105,443 miles |
| Efficiency: | 19 miles city / 27 miles hwy |
| Body Style: | SUV |
| Exterior Color: | Dark Shadow Grey Clearcoat Metallic |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | All-Wheel Drive |
| Engine: | 3.5-L V-6 DOHC 24V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2008 Honda Ridgeline
| Stock Number: | 42 |
| VIN Number: | 2HJYK16548H519349 |
| Mileage: | 118,516 miles |
| Efficiency: | 15 - 17 miles city / 20 - 23 miles hwy |
| Body Style: | Truck |
| Exterior Color: | Dark Shadow Grey Clearcoat Metallic |
| Interior Color: | Grey |
| Drivetrain: | AWD - Four Wheel Drive |
| Engine: | 3.5 liter |
| Transmission: | 5 Speed Automatic with Over-Drive |
Price:
Sold
View Details
Sold
2010 Ford F-150 FX4
| Stock Number: | 47 |
| VIN Number: | 1FTFX1EV0AKE65013 |
| Mileage: | 105,719 miles |
| Efficiency: | 14 miles city / 18 miles hwy |
| Body Style: | SuperCab 6.5-Foot Bed 4WD 4-Speed Automatic |
| Exterior Color: | Titanium Silver Metallic |
| Interior Color: | Black |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 5.4L V8 |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2004 Lexus RX 330
| Stock Number: | 38 |
| VIN Number: | 2T2HA31U54C021324 |
| Mileage: | 65,400 miles |
| Efficiency: | 18 miles city / 24 miles hwy |
| Body Style: | Suv |
| Exterior Color: | Savanah Metalic |
| Interior Color: | Beige |
| Drivetrain: | Four-Wheel Drive |
| Engine: | 3.3-L V-6 DOHC 24V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Sold
2018 Hyundai Sonata se
| Stock Number: | 19 |
| VIN Number: | 5npe24af1jh708305 |
| Mileage: | 40,095 miles |
| Efficiency: | 25 miles city / 36 miles hwy |
| Body Style: | Sedan |
| Exterior Color: | Dark Shadow Grey Clearcoat Metallic |
| Interior Color: | Light Grey |
| Drivetrain: | Front-Wheel Drive |
| Engine: | 2.4-L L-4 DOHC 16V |
| Transmission: | Automatic |
Price:
Sold
View Details
Contact Impeccable Autos
16191 Round Lake Blvd Nw
Andover, MN 55304
Phone: 612-310-0278
View Map
Print Listing
TESTIMONIALS
-
We feel very fortunate to have found a mechanically sound & impeccably detailed 2007 Ford Focus Wagon sold through this dealership. Noah was in contact with us minutes (8:30 p.m.) after we messaged him on his website. We arranged a next day appointment to trade our less than desirable vehicle and were not disappointed with his fair price & his effort to give a good used car a second chance. Noah really is providing a niche for those looking for honesty & integrity when buying a used car & we are grateful to work with such an outstanding good & caring man. Marilyn Herbert - Dousman
-
The transaction was simple and the communication was excellent! I’ve owned the car for about a month now and it runs perfectly! I would have no problem purchasing another car from Noah and Impeccable Autos. AAA+++ Steve W - Eagan, MN
Copyright © Impeccable Autos
Car Dealer Websites provided by Motorcar Marketing